تمامی کالاها و خدمات این فروشگاه ، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعالیت های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است .

رزرواسیون هتلهای تاپ

کارگزار تورهای آذربایجان

کلاسهای ارشد جهانگردی

پکیچ جغرافیا و صنعت توریسم

پکیچ ارشد مدیریت جهانگردی

کشور قطر پایتخت: دوحه پول رایج: ریال زبان رسمی: عربی

کشور: قطر

پایتخت: دوحه
وسعت: 11586 کیلومترمربع
جمیعت: 1000000 نفر
زبان رسمی: عربی
پول رایج: ریال
شهرهای مهم: خور، مسیعید، دخان، زباره، ام سلال
qatar-1
اطلاعات عمومی

موقعیت و وسعت:

کشور امیرنشین قطر در جنوب غربی قارهٔ آسیا و در شرق شبه‌جزیره عربستان، در خاورمیانه و در بخش جنوبی خلیج فارس واقع شده‌است. قَطَر خود شبه‌جزیره‌ ای کوچک‌تر واقع در شبه جزیره عربستان است که خلیج فارس آن را از غرب و شمال و شرق دربر گرفته‌است. خاک این کشور مسطح بوده، و از یک صحرای خشک تشکیل گردیده‌است. قطر مرز مشترک زمینی با عربستان سعودی، و مرز دریایی با کشورهای بحرین و امارات متحده عربی دارد.

ویژگیهای فرهنگی و اجتماعی

زبان و مذهب:

77/5 درصد از مردم این کشور مسلمان هستند. زبان رسمی این کشور عربی است. زبان انگلیسی نیز به طور گسترده به عنوان زبان دوم استفاده می‌شود.

اقتصاد:

منبع در آمد ارزی این کشور، صادرات نفت و گاز می‌‌باشد. قطر سومین کشور دارنده ذخایر گاز پس از روسیه و ایران می باشد. قطر به علت پیش دستی در بهره برداری از منطقه گازی پارس جنوبی، توانسته‌ است بیش از ایران از این میدان گازی مشترک، گاز طبیعی استخراج کند و به رشد سریع اقتصادی دست یابد.

قطر در گذشته به عنوان مرکزی عمده برای صید مروارید شناخته می‌شد اما امروزه با منابع فراوان نفت و گازش در دنیا شناخته شده است.

جاذبه های گردشگری:

ورزش‌های آبی، موزه‌های شهر الخبر در ۵۰ کیلومتری شمال دوحه، مسجدهای قدیمی شهر الواکرا در ۲۰ کیلومتری جنوب دوحه، مسجد و دژ قدیمی موجود در شهر ام سلال محمد واقع در ۱۵ کیلومتری شمال دوحه.

آب و هوا

وضیعت آب و هوایی:

قطر آب و هوای معتدل بیابانی دارد که همراه با تابستانی طولانی و گرم و زمستانی کوتاه و معتدل با مقدار کمی باران است.

کد مخابراتی

کد تلفن: 00974

کد اینترنتی: qa.

شما در این صفحه هستید: اطلاعات توریستی معرفی کشورهای جهان کشور قطر پایتخت: دوحه پول رایج: ریال زبان رسمی: عربی