تمامی کالاها و خدمات این فروشگاه ، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعالیت های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است .

دانشگاههای ترکیه

کشور: جمهوری ترکیه

پایتخت: آنکارا
وسعت: 783562 کیلومترمربع
جمیعت: 75 میلیون نفر سال 2010
زبان رسمی: ترکی
پول رایج: لیر ترکیه
شهرهای مهم: استانبول، آنتالیا و ازمیر
istanbul-2
معرفی دانشگاههای مهم استانبول

‌‌دانشگاه‌ها و مراكز آموزش‌ عالی‌ تركیه، گروه‌ یك‌ (ممتاز) براي‌ كلیه‌ دوره‌های‌ تحصیلی

1. دانشگاه اژه Ege Universitesi (Aegean University)

2. دانشگاه آنادولیا Anadolu Universitesi (Anatolia University)

3. دانشگاه آنکارا Ankara Universitesi (Ankara University)

4. دانشگاه آتاتورک Ataturk Universitesi (Ataturk University)

5. دانشگاه بوغازیچی Bogazici Universitesi (Bogazici University)

6. دانشگاه جوکوروا Cukurova Universitesi (Cukurova University)

7. دانشگاه دوقوس ایلول Dokuz Eylul Universitesi (Dokuz Eylul University)

8. دانشگاه قاضی Gazi Universitesi (Gazi University Ankara)

9. دانشگاه حاجی تپه Hacettepe Universitesi (Hacettepe University)

10. دانشگاه تکنیک استانبول Istanbul Teknik Universitesi (Istanbul Technical University)

11. دانشگاه استانبول Istanbul Universitesi (Istanbul University)

12. دانشگاه مارمارا Marmara Universitesi (Marmara University)

13. دانشگاه اورتا دوقو تکنیک Orta Dogu Teknik Universitesi Ankara (Middle East Technical University)

14. دانشگاه میمار سینان Mimar Sinan Universitesi (Mimar Sinan University)

15. دانشگاه ییلدیز تکنیک Yildiz Teknik Universitesi (Yilidiz Technical University)

16. دانشگاه بیلکنت Bilkent Universitesi (Bilkent University)

17. دانشگاه کارا دنیز تکنیک Karadeniz Teknik Universitesi (Karadeniz University of Technology)

اطلاعات دانشگاه آنکارا

دانشگاه آنكارا

دانشگاه آنكارا با تأسیس دانشكده حقوِ در سال1925 آغاز به كار كرد. این دانشگاه، در حال حاضر دارای15 دانشكده، 5 انستیتو، 11 مدرسه عالی و 31 مركز تحقیقات میباشد. مجموع رشته های موجود در آن125 رشته است. دانشگاه در یك مكان واحد متمركز نشده است. به طوریكه غیر از واحد مركزی، در محله های تاندوغان، ابن سینا، جِبِجی و دیش كاپی بی پازاری نیز شعبه هایی دارد و چند واحد دیگر آن در شهرهای چانكری و كاستامونو قرار دارد.

پنجمین مجتمع رفاهی دانشگاه در شهر كه در نزدیكی آنكاراست، ساخته میشود. زبان آموزشی دانشگاه تركی است. تعداد كادر آموزشی آن3542 نفر و تعداد دانشجویان آن 44906 نفر است.

كتابخانه: دانشكده ها و مدرسه های عالی دارای كتابخانه و سالن مطالعه هستند و كتابخانه مركزی دانشگاه نیز در دانشكده زبان و تاریخ و جغرافیا قرار دارد. این كتابخانه با 15 هزار اثر خطی و یك میلیون كتاب در خدمت دانشجویان است. دانشكده ها و مدارس عالی با رایانه ها و شبكه های اینترنتی خود امكان دریافت اطلاعات از داخل و خارج را برای محققان فراهم میسازد

اسكان و تغذیه: هر یك از دانشكده ها و مدارس عالی دانشگاه یك سالن غذاخوری و یك كانتین دارد. مضاف بر این در سمت جبجی نیز یك خانه دانشجو وجود دارد كه در آن خدمات غذای گرم، چای و نوشیدنی ها داده میشود.

دانشگاه در داخل آنكارا دارای پنج خوابگاه دانشجویی است. در خوابگاه مركزی دانشگاه 240 نفر از دانشجویان سال آخر سكونت دارند. سایر خوابگاههای دانشگاه شامل خوابگاه دختران جبجی، خوابگاه دختران و پسران(660نفری) چانكری، خوابگاه270 نفری كاستامنو و خوابگاه دانشجویی مدرسه عالی شغلی میباشند.

بورس: بنیاد گسترش دانشگاه آنكارا، با توجه به نتایج كنكور دانشگاهها، به500 نفر از دانشجویان پذیرفته شده در آن دانشگاه بورس تحصیلی اعطاء میكند. علاوه بر این، دانشكدههای حقوِ، دندانپزشكی و پزشكی نیز به تصویب كمیسیون كمك رسانی اعضای هیأت علمی آن دانشگاه به دانشجویان كمك مالی مینماید.

فعالیتهای فرهنگی: در چهار مجتمع رفاهی جداگانه دانشگاه، 4 سالن ورزشی، 2 میدان فوتبال و تعداد زیادی زمینهای بسكتبال، والیبال و تنیس وجود دارد. دانشگاه از تیمهای ورزشی زیادی برخوردار است و همه ساله برنامه شادی و ورزشی برگزار میكند. علاوه بر آن فعالیتهای مربوط به ورزشهای طبیعی از قبیل كوهنوردی، هواخوری، غارگردی و... از برنامه های دانشگاه میباشد.

امكانات بهداشتی: كمیسیون استخدام دانشگاه در دانشكده علوم آموزشی قرار دارد. این كمیسیون همه ساله برای رفع نیازهای استخدامی خود تعدادی از فارغ التحصیلان دانشگاه را استخدام میكند. مركز بهداشت دانشگاه نیز در جبجی قرار دارد. ضمن اینكه در هر مجتمع دانشگاهی نیز یك دكتر وجود دارد. واحد مشاوره راهنمایی و روانی دانشگاه نیز در دانشكده علوم آموزشی قرار دارد.

رشته های تحصیلی دانشگاه:

مدرسه عالی بهداشت آنكارا: مامایی، پرستاری:

دانشكده زبان و تاریخ، جغرافیا: زبان و ادبیات آلمانی، فرهنگ و ادبیات آمریكایی، زبان و ادبیات عرب، زبان و ادبیات بلغاری، جغرافیا، لهجه ها و ادبیات تركی معاصر، علم زبان، انتولوژی(قومشناسی)، زبان و ادبیات فارسی، فلسفه، آنتروپولوژی فیزیك، زبان و ادبیات فرانسه، فرهنگ عامه، هندشناسی، هیتیت شناسی، هونگارشناسی، زبان و ادبیات انگلیسی، زبان و ادبیات اسپانیولی، زبان و ادبیات ژاپونی، باستان شناسی كلاسیك، زبان و ادبیات كره، كتابداری، زبانو ادبیات لاتین، زبان و ادبیات لهستانی، زیست شناسی، دوران ماقبل تاریخ، باستانشناسی ماقبل تاریخ، روانشناسی، زبان و ادبیات روس، تاریخ صنعت، لغت شناسی، آنتروپولوژی اجتماعی، جامعه شناسی، سومرشناسی، زبان و ادبیات تركی، زبان و ادبیات اردو، زبان و ادبیات یونانی.

دانشكده دندانپزشكی

دانشكده داروشناسی

دانشكده تربیت معلم: دبیری؛ در رشته های: رایانه و تكنولوژیهای آموزشی، پیش دبستانی، مشاوره و راهنمایی، كلاسداری، علوم اجتماعی، معلولان ذهنی

دانشكده علوم پایه: ستاره شناسی و علوم فضایی، بیولوژی، فیزیك، آمار، شیمی، ریاضی

دانشكده حقوق

دانشكده الهیات: الهیات، دبیری علماخلاِ و فرهنگ دینی دوره ابتدایی

دانشكده ارتباطات: روزنامه نگاری، مردم شناسی، رادیو، تلویزیون و سینما

دانشكده مهندسی: مهندسی الكترونیك، فیزیك، ژئو فیزیك، زمین شناسی، شیمی

دانشكده آموزشی بهداشت: آموزش بهداشت مدیریت بهداشت

دانشكده علوم سیاسی: اقتصاد كار و روابط صنعتی، اقتصاد، مدیریت، مدیریت عمومی، مالیه، روابط بین الملل

دانشكده پزشكی

دانشكده دامپزشكی

دانشكده كشاورزی: تولید گیاهی، مهندس غذا، تولید حیوانی، معماری روستایی، تكنولوژی كشاورزی

مدرسه عالی اقتصاد خانواده

دانشكده جنگل چانكری: مهندسی جنگل

مدرسه عالی بهداشت: پرستاری

اطلاعات دانشگاه غازی انتپ

دانشگاه غازی انتپ:

این دانشگاه كه در هفت كیلومتری شهر غازی آنتپ قرار دارد، در سال1987 تأسیس شد. دارای6 دانشكده، 3 مدرسه عالی، آموزش شغل، 1 مركز آموزش موسیقی، 3 انستیتو، 12 مركز تحقیقات و 89 آزمایشگاه است. تعداد دانشجویان آن6500 نفر و تعداد كادر علمی آن553 نفر است. نسبت دانشجو به استاد 12 به1 است.

كتابخانه: دارای یك كتابخانه7 هزارمتری است. تعداد كتب آن حدود 55 هزار جلد است. كتابخانه به200 نشریه خارجی و 30 نشریه ادواری تركی(در زمینه های علمی) مشترك است. امكان بهره مندی از اینترنت وجود دارد.

اسكان و تغذیه: در مجتمع وابسته به سازمان اعتبار و خوابگاهها تعداد 596 دختر و تعداد 1196 پسر در خوابگاه كیلیس حدود 240 دانشجو اقامت دارند. در اوقات شب و تعطیلات نیز به دانشجویان غذا داده میشود. علاوه بر آن، از كافه تریاهای داخل مجتمع نیز میتوان استفاده كرد.

فعالیتهای فرهنگی: 13 باشگاه فعالیت میكند. این فعالیتها در زمینه های فیلمبرداری، ادبیات، شطرنج، عكاسی، تحقیق و علوم فنی، تئاتر، كوهنوردی، محیط و موسیقی و كلاسهای مختلف از قبیل ساز، گیتار، ماكت پرواز، شطرنج و... میباشند.

تأسیسات ورزشی: دانشگاه دارای دو سالن ورزشی سربسته است. یك مركز پرورش اندام و تعداد زیادی مكانهای ورزشی در مورد بسكتبال، والیبال، فوتبال و تنیس دارد.

مركز بهداشت: دانشجویان میتوانند برای درمان خود به مركز بهداشت مراجعه نمایند. در صورت عدم كفایت مركز فوق، دانشجو به بیمارستان دانشكده پزشكی معرفی میشود.

رشته های تحصیلی:

دانشكده علوم پایه و ادبیات: بیولوژی، زبان و ادبیات انگلیسی، ریاضیات، تاریخ، زبان و ادبیات تركی

مدرسه عالی بهداشت غازی انتپ: پرستاری

دانشكده اقتصاد و علوم اداری: اقتصاد، مدیریت

دانشكده مهندسی: مهندسی در رشته های: الكتریك ـ الكترونیك، صنایع، فیزیك، غذایی، عمران، ماشین آلات و نساجی

دانشكده پزشكی

دانشكده آموزشی آدی یامان: دبیری كلاس داری

دانشكده آموزشی معلم رفعت كیلیس: دبیری كلاسداری

مدرسه عالی بهداشت یوسف شرفاوغلو كیلیس: پرستاری

اطلاعات دانشگاه ارجیس

دانشگاه ارجیس:

این دانشگاه در سال1978 در قیصریه (Kayseri) ساخته شد. فاصله دانشگاه با مركز شهر 4 كیلومتر است. اكنون دارای12 دانشكده، 6 مدرسه عالی، 6 انستیتو و 7 مركز تحقیقات است. تعداد دانشجویان آن بالغ بر 20 هزار و تعداد كادر علمی آن در حدود 300 نفر است.

كتابخانه: تعداد كتب كتابخانه بالغ بر 30 هزار جلد و تعداد نشریات ادواری آن حدود 20 هزار نسخه است. خدمات رایانه و اینترنت نیز در دانشگاه عرضه میشود.

فرهنگ: فعالیتهای فرهنگی دانشگاه عموماً از طرف ریاست دانشگاه و دانشكده ها ترتیب مییابد. اما نسبت به باشگاه های دانشجویان شور و شوِ بیشتر یوجود دارد.

اسكان: دانشجویان(1500 دانشجوی پسر و 1300 دانشجوی دختر) میتوانند در خوابگاههای وابسته به سازمان اعتبار و خوابگاهها اقامت نمایند.

غذای ظهر در مجتمع رفاهی دانشگاه و سایر واحدهای واقع در مركز شهر و دانشكدهها عرضه میشود. صبحانه و شام دانشجویان نیز در خوابگاهها داده میشود.

ورزش: علاوه بر 3 سالن ورزشی سربسته، تعداد زیادی میادین باز فوتبال، بسكتبال و والیبال وجود دارد. از طرف باشگاه ورزشی دانشگاه مسابقات مختلفی برگزار میشود. دانشجویان میتوانند در فصل زمستان از مركز اسكی ارجیس بهره مند شوند.

رشته های تحصیلی دانشگاه:

دانشكده علوم پایه و ادبیات: بیولوژی، زبان و ادبیات چینی، فیزیك، زبان و ادبیات انگلیسی، زبان و ادبیات ژاپنی، شیمی، زبان و ادبیات كرهای، ریاضیات، زبان و ادبیات روسی، تاریخ صنعت، تاریخ، زبان و ادبیات تركی

دانشكده اقتصاد و علوم اداری: اقتصاد، مدیریت، مالیه

دانشكده الهیات: دبیری فرهنگ و علماخلاِ دینی دوره ابتدایی

مدرسه عالی بهداشت آتاتورك قیصریه: تغذیه و رژیم غذایی، مامایی، پرستاری

دانشكده معماری: معماری، برنامه ریزی شهری و منطقه ای

دانشكده مهندسی: در رشته های رایانه، الكترونیك، صنایع، عمران، ماشین آلات

مدرسه عالی اقتصاد و علوم اداری نوشهر: اقتصاد، مدیریت

مدرسه عالی بهداشت نوشهر: پرستاری

دانشكده علوم پایه و ادبیات یوزگات: بیولوژی، فیزیك، شیمی، ریاضیات، تاریخ، زبان، ادبیات تركی

دانشكده اقتصاد و علوم اداری یوزگات: مدیریت

دانشكده مهندسی و معماری یوزگات: مهندسی در رشته های عمران، زمین شناسی، ماشین آلات، معماری

مدرسه عالی بهداشت یوزگات: پرستاری

    شما در این صفحه هستید: دانشگاههای ترکیه